Spływ Dunajcem

Planujesz w najbliższym czasie spełnić swoje marzenie i wyjechać na urlop w góry? Pragniesz zobaczyć najpiękniejsze, polskie krajobrazy i skorzystać z najbardziej znanych atrakcji terenów górskich? A może pociąga Cię cisza i spokój, z dala od miejskiego zgiełku?

 

Jeśli na którekolwiek pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to spływ Dunajcem jest idealnie dla Ciebie! Jest to jedna z obowiązkowych atrakcji dla każdego miłośnika gór oraz pięknych, naturalnych krajobrazów.

 

Spływy Dunajcem odbywają się każdego dnia w sezonie, czyli od 1 kwietnia do 31 października. Wyjątkami standardowo są: Pierwszy Dzień Wielkanocy oraz Uroczystość Bożego Ciała. W zależności od preferencji, może kupić bilety w kasie przystani flisackiej w Sromowcach Niżnych bądź Sromowcach Kątach.

 

Po przyjeździe na miejsce klienci otrzymują numerek tratwy, którą będą płynąć. Wybrać można jedną z dwóch opcji trasy – dłuższej i krótszej. Pierwsza liczy 23 kilometry i docelowo prowadzi do Krościenka. Druga natomiast, 18-kilometrowa kończy się w Szczawnicy.

 

Podczas drogi z flisakiem można podziwiać przepiękne, górskie krajobrazy, a także poznać wiele różnych ciekawostek o tych najpiękniejszych zakątkach Pienin. Na jednej tratwie może jednocześnie płynąć do jedenaście osób, dlatego spływ będzie świetną atrakcją dla grup znajomych czy całych rodzin.

 

W ramach spływu Dunajcem możesz także zamówić sobie wyjątkową pamiątkę – wspólne zdjęcie z tratwy. Zamawiając je przed wypłynięciem, po zakończeniu spływu otrzymasz je w stacji docelowej – Szczawnicy bądź Krościenku. Z pewnością będzie to świetna pamiątka, którą będziesz mógł się pochwalić przed rodziną czy znajomymi.

 

Jeśli więc wyjeżdżasz w góry i planujesz swój rozkład atrakcji – nie zapomnij o spływie Dunajcem! Przyjeżdżając do naszej Osady Maruszyna i jednego z naszych domków, chętnie przekażemy wskazówki dotyczące między innymi dojazdu czy aktualnych godzin działania przystani flisackiej zarówno w Sromowcach Niżnych, jak i Sromowcach Kątach. Zapewniamy komfortowe warunki mieszkalne, dzięki czemu chętnie będziesz do nas wracał.