Dlaczego warto spędzić wakacje w górach?

Wyjeżdżając na urlop szukamy odpoczynku. Problem w tym, że dla każdego relaks może mieć zupełnie inne znaczenie. Niektórzy zrelaksują się podczas masażu ciała, inni zaszyją się gdzieś chowając się przed całym światem, a znajdą się i tacy, którzy potrzebują wysiłku fizycznego, żeby się całkowicie zregenerować. Zatem dokąd jechać, jeśli jesteśmy z tych, którzy lubią te aktywności przeplatać albo są zmuszeni do znalezienia kompromisowego rozwiązania, które usatysfakcjonuje wszystkich towarzyszy podróży.

Wyjazd w góry to złoty środek na wszystkie dylematy. Dlaczego warto spędzić tam wakacje? O tym poniżej.

1. Dając sobie kilka dni na aklimatyzację – co w przypadku zmiany ciśnienia jest bardzo istotne, warto poświęcić trochę czasu na spacery po okolicznych dolinach i lasach, a wieczorami oddać się błogiemu odpoczynkowi na termach i w spa. W ten sposób, nawet największe leniuchy będą miały okazję zahartować swój organizm zażywając kąpieli w podgrzewanych basenach na zewnątrz (na przykład w naszych baliach) lub wybierając się do sauny (dokładnie takiej jak u nas)!

2. Dla szukających przysłowiowego świętego spokoju polecić możemy także zaszycie się z dobrą lekturą i gorącą herbatą przy skaczących iskrach w kominku (w naszej chatce). W takiej scenerii nie da się nie odpocząć! A gdy zgłodniejesz, wieczorem możesz wyruszyć na kolację w góralskim stylu, kosztując przepysznych podhalańskich specjalności i bawiąc się do późna przy akompaniamencie wesoło przygrywających skrzypiec.

3. Na koniec to, co najlepsze w górach – czyli same góry! Czując się już pewniej w nowym otoczeniu, koniecznie trzeba wybrać się na szlak, by z bliska móc podziwiać potęgę natury. Widoki nie do opisania, pejzaże, które na długo pozostaną w pamięci – a im więcej z siebie dasz, tym więcej onieśmielająco pięknego krajobrazu ukaże się Twoim oczom. Taka wyprawa, choć zmęczy, to na pewno zachwyci każdego. Warto również dodać, że kilkugodzinny marsz to świetny trening dla serca i całego ciała, który pomoże poprawić wydolność naszych płuc.

Planując swoje kolejne wakacje, postaw na odpoczynek w górach. Nasze domki będą stanowić świetną bazę wypadową do odkrywania skarbów regionu. Klimatyczne wnętrza, możliwość skorzystania z sauny i gorących kąpieli na dworze skutecznie ukoją nerwy, a przepiękne widoki za oknem błyskawicznie obudzą potrzebę wyjścia na łono natury!